Menu
P EN PL

 

                                                

 

MIĘDZYNARODOWY PROGRAM EDUKACYJNY - DELEGOWANIE PRACOWNIKÓW

 

Projekt IOR dotyczący informowania o zasadach delegowania. Do lutego 2026 r. przeanalizujemy wyzwania związane ze stosowaniem dyrektyw dotyczących delegowania pracowników w ramach transgranicznego świadczenia usług. Projekt koncentruje się na informacjach mających na celu poprawę wdrażania i prawidłowego stosowania europejskich przepisów dotyczących delegowania pracowników w poszczególnych krajach.

Projekt jest kierowany przez Fundację Antonio Bustamante, FAB - Hiszpania (organizacja powiązana z hiszpańskim związkiem zawodowym CSIT UNIÓN PROFESIONAL). Partnerami projektu są organizacje biznesowe i związkowe:

Polska - Związek Zawodowy Pracowników Rolnictwa w Rzeczypospolitej Polskiej (ZZPR) oraz Polskie Stowarzyszenie Pracowników Migracyjnych (PSPM);

Hiszpania - Federacja Stowarzyszeń Młodych Przedsiębiorców Kastylii La Manchy (AJELM);

Niemcy - Europaischer Verein fur Wanderarbeiterfragen EV (EMWU);

Holandia - Stichting Used Amsterdam -Social Enterprise Agency (SU-ASEA);

Czechy - Svaz Podnikatelu Ve Stavebnictvi (SPS/ABE);

Bułgaria - Sdruzhenie Bulgarska Targovsko - Promishlena Palata (BCCI)

Główne cele projektu:

  1. Poszerzenie znajomości przepisów UE dotyczących delegowania pracowników
  2. Lepsze zrozumienie zasad delegowania
  3. Zastosowanie rozwiązań do rzeczywistych problemów związanych z delegowaniem pracowników w sektorach rolnictwa, opieki i budownictwa
  4. Podniesienie świadomości wśród przedstawicieli sektorów rolnictwa, opieki i budownictwa, ich pracowników delegowanych i firm, które ich zatrudniają, na temat zasad delegowania.